Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Хокеарите на Вардар ќе настапат на меѓународниот турнир „Скопје Ајс Фестивал `19“
Хокеарите на  Вардар ќе  настапат на меѓународниот турнир „Скопје Ајс Фестивал `19“

Хокеарите на Вардар ќе настапат на меѓународниот турнир „Скопје Ајс Фестивал `19“

Од утре до недела во нашиот главен град, Скопје ќе се одржи  турнирот во хокеј на мраз „Скопје Ајс Фестивал“. Натпреварите ќе се одиграат  лизгалиштето при „А1 Арена“  поточно СЦ „Борис Трајковски“.

hoh2

Хокеарите на ХК Вардар заедно со екипата на  „Македонија јуниори“  тим кој е селекција составена од младински играчи ќе ја преставуваат нашата земја на овој настан. Ќе има четири тима на мразот,  учество покрај двете домашни екипи ќе земат уште и екипите на Торпедо Букурешт од Романија и меѓународниот тим, „Тим Интернешнл“.  Во неговиот состав ќе се најдат играчи од цела Европа како и од Северна Америка кои се љубители на хокејот и воедно сакат да го посетат нашиот главен град.