Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > (ВИДЕО) КУГЛАЊЕ! Вардар домаќин на ТВ екипата на “Ја сакам Македонија“
(ВИДЕО) КУГЛАЊЕ! Вардар домаќин на ТВ екипата на “Ја сакам Македонија“

(ВИДЕО) КУГЛАЊЕ! Вардар домаќин на ТВ екипата на “Ја сакам Македонија“

Екипата на утринската емисија “Ја сакам Македонија“ која се емитува на Телевизија Сител беше на тренинг на Кугларскиот клуб Вардар . Црвено-црните се хит во кугларските води овој тим   имаше успешна сезона и годинава шампион во “Претседателскиот куп“ и се закити со вицешампионската титула во македонската кугларска лига .

Играчот и претседател на КК Вардар Димитар Димитровски ги појаснува правилата за играње на овој помалку практикуван спорт во нашата земја. Димитровски ја појаснува важноста за возобновувањето на светото име Вардар во кугларските натпреварувања . Тој ја елаборира  големината на освоениот куп и прекинување на доминацијата на КК Макпетрол . Видеото можете да го погледнете – ТУКА !