Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Кадетките на ЖОК Вардар ЕМ со половичен успех во Пробиштип

Кадетките на ЖОК Вардар ЕМ со половичен успех во Пробиштип

zok

Помина уште еден натпреварувачки ден за една од нашите одбојкарски екипи,овој пат во кадетска конкуренција на ЖОК Вардар ЕМ. 

Младите одбојкарки настапија некомплетни на првиот турнир на оваа генерација во оваа натпреварувачка сезона,сепак успеавме да ја забележиме првата победа, но и првиот пораз. На дуелите кои се играа во Пробиштип црвено-црните кадетки ги постигаа следните резултати:

ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Струмица жени 2:1
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Виктори волеј 0:2