Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Одбојка: Кадетките на Вардар ЕМ денес со први натпревари

Одбојка: Кадетките на Вардар ЕМ денес со први натпревари

253268993_612908056795655_3259021250055720221_n

Младите девојки од ЖОК Вардар ЕМ, по одличните досегашни настапи на сениорската  екипа која има три победи од исто толку мечеви, потоа на  младинките  со 2/2 победи, ги чека друг предизвик. Денес свој старт  ќе го има и нашата кадетска екипа.

Денес, недела во Пробиштип во салата „Софија Петровска“ ќе одиграат два меча. Од 11 часот на мегдан ќе ја имаме екипата на ОК Струмица Жени, час потоа ривал на црвено-црните дами е тимот на ОК Виктори Волеј. Им посакуваме успех на младите ракометарки.