Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Кошарка: Црвено-црните гости на Фени Индустри
Кошарка: Црвено-црните гости на Фени Индустри

Кошарка: Црвено-црните гости на Фени Индустри

Во рамки на 3.коло од Плеј-аутот во Првата кошаркарска машка лига, КК Вардар ќе гостува во Кавадарци. Наш ривал е лидерот на табелата во плејаут сегментот екипата на КК Фени Индустри.

Дуелот е закажан за денес, 24.април (среда) со почеток во 18-00 часот.  Во минатото, 2.коло ние бевме слободни па досега имаме одиграно само еден гостински дуел во овој сегмент. По ова второ гостување во следното 4.коло повторно не очекува натпревар на туѓ терен, играме во против тимот на АВ Охрид.