Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар гостува во Струмица
КК Вардар гостува во Струмица

КК Вардар гостува во Струмица

По пет рунди, КК Вардар во втората лига има скор 3-2, следен предизвик за црвено-црните е новото, шесто коло во второлигашката конкуреницја. Во салите низ Македонија се играа 6.коло, во истото вардарци ќе бидат гости.

Тимот на Александар Јованчев ќе гостува кај тимот на КК Струмица во истоимениот град. Дуелот е закажан за вторник (16/11/2021), натпреварот во салата „Парк” Струмица ќе го има својот старт во 19-00 часот.