Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар во Струмица по 3/3 во младинската лига
ЖРК Вардар во Струмица по 3/3 во младинската лига

ЖРК Вардар во Струмица по 3/3 во младинската лига

По двете воведни кола со две убедливи победи над Чаир и Спартак на домашен терен, младинскиот тим на ЖРК Вардар е лидер на табелата во групата-А. Од првата рунда на дуели ни останува само третто коло во кое сме гости.

Во недела (14/11/2021) гостуваме во Струмица кај тимот на ЖРК Струма. Натпреварот кој ќе се игра со салата „Димитар Влахов “  е закажан со почеток во  15-00 часот. Ракометната правда  на истиот ќе ја делат судиите: Илија Батанџиев и Илија Стојанов  од Гевгелија.