Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар: Наскоро кошаркарски камп во Кале
КК Вардар: Наскоро кошаркарски камп во Кале

КК Вардар: Наскоро кошаркарски камп во Кале

По најавата за олабаување на мерките кои беа на сила во земјава изминатите два месеца поради пандемијата со Корона вирусот тимовите почнаа да најавуваат активности. Кошаркарскиот клуб „Вардар“ најави индивидуален тренинг камп за играчи над 16 години во салата “Кале“. Во информацијата се вели:

96525855_2360281274272396_7894759668029849600_o