Wednesday ,17 April 2024
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар со висока победа над Локомотив Пловдив
КК Вардар со висока победа над Локомотив Пловдив

КК Вардар,  вчера оствари убедлива победа на гостувањето во Бугарија, кај  екипата на КК Локомотив  од Пловдив.

Избраниците на Јованчев Александаер  победија со 79-45 во пријателски натпревар во кој доминираа во текот на сите 40 минути. Локомотив беше блиску само во првите 15-тина минута, додека Вардар водеше со 24-22. Се понатаму мина во знакот на македонскиот тим кој во следните десет минути ефективна игра направи 27-7 и на средина од третата четвртина веќе водеше со 51-31. Се до крајот остана само рутина за црвено-црните.