Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар падна во Велес
КК Вардар падна во Велес

КК Вардар падна во Велес

Кошаркарите на Вардар забележаа нов, 6.пораз оваа сезона овој пат на гостување во Велес.

Момците на Александар Јованчев гостуваа во салата „Гемиџии“ кај тимот на Борец Баскет, црвено-црните не успеаа да одолејат на притисокот на домаќинот кој успеа да ни нанесе пораз. Ние бевме празени од велешани со шест поена разлика, тие не совладаа со резултат 69-63 на оваа средба од 18.коло во втората лига.