Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар ја потврдува лидерската позиција на дуелот со Работнички
КК Вардар ја потврдува лидерската позиција на дуелот со Работнички

КК Вардар ја потврдува лидерската позиција на дуелот со Работнички

Во втората кошаркарска сениорска лига за одигрување има уште три кола од регуларниот дел, овој викенд на програмата е 20.рунда од сезоната 2022/2023 година.

Лидерот на табелата во ова коло, нашиот КК Вардар со победа на две кола до крај ќе ја обезбеди првата позиција предвремено и ќе има најдобра стартна позииција за плеј-офот. Црвено-црните се домаќини на КК Работнички 2018 на дуел во малата сала при Спортскиот центар “Кале„. Натпреварот е закажан за задутре, сабота (25.март) со почеток во 20-00 часот.