Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар го очекува ново дерби, гостуваме кај лидерот, тимот на Ѓ.Петров
ЖРК Вардар го очекува ново дерби, гостуваме кај лидерот, тимот на Ѓ.Петров

ЖРК Вардар го очекува ново дерби, гостуваме кај лидерот, тимот на Ѓ.Петров

ЖРК Вардар во второто коло од плеј-офот повторно го очекува дерби дуел, во оваа рунда играме со лидерот на табелата и актуелен шампион на земјава, екипата на Ѓорче Петров-ЖРК.

Црвено-црните дами во втората рунда ќе гостуваат кај ѓорчепетровки, натпреварот е закажан за задутре, сабота (25.март) во салата „  Христо Батанџиев“ во Ново Село. дерби средбата ќе започне во 19-00 часот, од истата ќе има пренос преку видео стрим.