Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар утре гостува во Куманово
КК Вардар утре гостува во Куманово

КК Вардар утре гостува во Куманово

КК Вардар, утре (петок, 7.мај) гостува кај тимот на КК Куманово во дуел од Првата кошаркарска машка сениорска лига. Напреварот  помеѓу кумановчани и избраниците на Александар Јованчев ќе се игра во салата „Перо Наков“ во Куманово со почеток во 16-00 часот.

Судии делегирани за овој  прволигашки  дуелот се: Г.Бошковски, А.Данилов и Б.Лазов.