Saturday ,24 February 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ФОТО) КК Вардар М16 го совлада Водно Санс Партизан
(ФОТО) КК Вардар М16 го совлада Водно Санс Партизан

(ФОТО) КК Вардар М16 го совлада Водно Санс Партизан

На дуелот во лигата М16 се сретнаа екипите на КК Вардар и тимот на КК Водно Санс Партизан генерација 2003. Натпреварот се одигра во малата сала “Кале“ во Скопје. Ова беше заостанат натпревар од лигата, и во истиот нашите момци дојдоа до победа.

00

Црвено-црните момци успеаа да отидат над “100ка“ на оваа средба, победата беше изразена со 17 коша позитива. Вардарци триумфираа со резултат 102-85 на овој дуел од лигата за момци генерација 2003.

000