Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар М16 убедлив со Чаир, победа со 43.поена повеќе (Видео)

КК Вардар М16 убедлив со Чаир, победа со 43.поена повеќе (Видео)

277853571_660658705031531_8090112800799264749_n

Вчера во нашиот дом, малата сала при Спортскиот центар „Кале“ во Скопје се одигра дуел од лигата М16. На истиот КК Вардар ја пречека екипата на Чаир 2030 и убедливо ја совлада со 43.поена повеќе.

Започнаа нашите момци да доминираа од самиот почеток, по 10.минути кошарка на крајот на првиот период водевме со двоцифрена разлика, 29-19. Истата ја зголемивме во продолжение и на пауза помеѓу двете полувремиња заминавме со резултат  66-47 за нас. Во вториот дел се продолжи во исти ритам, ние само додававме поени на предноста за да победиме на крајот со резултат  119-76.

Видео од целиот натпревар може да погледнете на следниот ЛИНК!