Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Хераклеа денес ни гостува во „Кале“
Хераклеа денес ни гостува во „Кале“

Хераклеа денес ни гостува во „Кале“

Изминатиот  викенд на програмата беше 20.коло од втората кошаркарска сениорска лига, сите дуели освен нашиот во ова коло се одигаа викенд.

Во оваа 20.рунда   црвено-црните избраници на Јованчев Александар се домаќини на тимот од Битола, екипата на Хераклеа.

КК Вардар ќе ги пречека битолчани во денес, среда (6.април, 2022 година) со почеток во 15-00 часот.

На дуелот кој ќе се одигра во малата сала при Спортскиот центар „Кале“ во Скопје  за судии се делегирани следните тројца: Н.Јакимовски,  Б. Јакова и К.Кестев К.