Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар М15 дел од нов турнир во EYBL лигата
КК Вардар М15 дел од нов турнир во    EYBL лигата

КК Вардар М15 дел од нов турнир во EYBL лигата

Младите момци од тимот на КК Вардар М15 ќе учестуваат на нов турнир Европската младинска лига. Истиот  се игра во  Сзолнок, Унгарија. Ова се ривалите на истиот.

247865598_300325002096224_5496050854222422502_n