Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар со победа над МЗТ до лидерска позиција
КК Вардар со победа над МЗТ до лидерска позиција

КК Вардар со победа над МЗТ до лидерска позиција

Вчера во спортскиот центар “Кале” тимот на Александар Јованчев гостуваше кај МЗТ Уни Банка, вардарци дојдоа до победа на оваа средба.

КК Вардар ги совлада “младите штркови” во еден натпревар со голем број на поени со осум поена повеќе. На оваа средба од последното коло во 2022 година победиме со 90-98.

Без разлика на денешниот дуел на Соколи 1933 ние како лидери ќе одиме на зимска пауза во втората кошаркарска лига.