Monday ,28 September 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка: Вардар М16 денес во мечот за “бронза“ ќе игра против МЗТ Скопје
Кошарка: Вардар М16 денес во мечот за “бронза“ ќе игра против МЗТ Скопје

Кошарка: Вардар М16 денес во мечот за “бронза“ ќе игра против МЗТ Скопје

Младинската  кошаркарска лига М16,  години ќе има нов шампион. Екипата на Вардар која ја бранеше таа тутула беше совладана  во полуфиналето од завршниот турнир, на домашен терен во малата сала “ Кале”. Подобри од нас вчера беа момците од Партизан Мултишпед предводени од Тони Симиќ , кои со подобра игра во текот на целиот натпревар,  стигнаа до голем триумф (87:74), и место во финалето.

Останува да се бориме за бронзата на овој завршен турнир. Денес играме за трето место против екипата на МЗТ Скопје- Аеродром која беше поразена во другото полуфинале вчера, овој натпревар е закажан со почеток  во 15-00 часот.