Thursday ,12 December 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ВИДЕО) Вардар М14 со победа в гости кај ФМП Академија
(ВИДЕО) Вардар М14 со победа в гости кај ФМП Академија

(ВИДЕО) Вардар М14 со победа в гости кај ФМП Академија

Младите кошаркати на Вардар од селекцијата М14 на последното гостување во 2018 беа гости на тимот на ФМП Академија. На дуелот одигран во спортската сала “Македонски херои“ црвено-црните дојдоа до гостинска победа со резултат 76-81.