Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Познати термините за 4.кола од регуларниот дел на ЖРК Вардар кои ќе се играат в март
Познати термините за 4.кола од регуларниот дел на ЖРК Вардар кои ќе се играат в март

Познати термините за 4.кола од регуларниот дел на ЖРК Вардар кои ќе се играат в март

Младиот тим на ЖРК Вардар оваа есен во 14.кола во женската Супер лига одигра многу над очекувањата. На одмор девојките на Симовски, Ристова и Царчев отидоа во топ-3 тимовите. По зимската пауза од регуларниот дел нашите црцено-црни дами ги очекуваат четири кола. Истите започнуваат на почетокот на март и ќе се одиграат до средината на месецот.

  Сепак сезоната во сениорсиот женски ракомет најпрвин започнува  на 23/24.фебруари. Тогаш не очекува првата рунда во Купот на Република Македонија каде играме со тимот на ЖРК Гевгелија во 1/4-финалниот дуел.

15.коло, 02/03.март: Гевгелија-ЖРК ВАРДАР

16.коло 09/10.март, ЖРК ВАРДАР-ЦЕМС

17.коло 13/14.март Пелистер- ЖРК ВАРДАР

18.коло 16/17.март, ЖРК ВАРДАР- ЖРК Спартак