Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Младинките на ЖОК Вардар ЕМ со 6/6 во лигата
Младинките на ЖОК Вардар ЕМ со 6/6 во лигата

Младинките на ЖОК Вардар ЕМ со 6/6 во лигата

Девојките на ЖОК Вардар ЕМ настапуваат со голема успешност во младинската лига, тие имаат максимален ефект по 6.кола. Викендов остварија нови две победи, за мечевите известија на својата официјална страница, во објавата се вели:

Две победи !!!
Лесно и рутински одиграа нашите МЛАДИНКИ за 6/6 и задржување на првото место во групата Д во оваа категорија
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Шкендија волеј 2:0
  ОК Волеј стар Шапе-ЖОК ВАРДАР ЕМ 0:2
❤❤❤❤❤