Thursday ,13 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Викендов се одигра 2.коло во Младинска кошаркарска лига “ВАРДАР”
Викендов се одигра 2.коло во  Младинска кошаркарска лига “ВАРДАР”

Викендов се одигра 2.коло во Младинска кошаркарска лига “ВАРДАР”

Викендов во  во СРЦ Кале (мала сала) се одигра второто коло од втората сезона на Младинска кошаркарска лига “ВАРДАР” која е во организација на Вардар. На програмата беа три натпревари во кои младите кошаркарски надежи си ги одмерија силите.

46782240_329918624454879_3481901210586316800_n

Резултати , 2 коло :

МЗТ Скопје А – Ангели 31:83
МЗТ Скопје А. – Пробаскет А. 59:63
Крива Паланка – Петрески 41:76