Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар денес го пречекува МЗТ Скопје
КК Вардар денес го пречекува МЗТ Скопје

КК Вардар денес го пречекува МЗТ Скопје

Денес, 12.јануари момците на Александар Јованчев ќе го играат првиот меч во 2021 година. Ние сме домаќини во малата сала „Кале“ на тимот на МЗТ Скопје Аеродром. Дуелот е напревар од 3.коло кој беше одложен есента поради позитивни членови на Вардар од Ковид-19.

Напреварот денес е закажан со почеток во 17-00 часот, арбитри на напреварот се делегирани: Т.Панов, Б.Антовски и  А.Ѓорески. Вардар досега има само една победа на шест дуели, ривалот има две победи и два порази од одиграни четири дуели.