Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Натпреварот на КК Вардар со КК Феникс 2010 презакажан за вторник
Натпреварот на КК Вардар со КК Феникс 2010 презакажан за вторник

Натпреварот на КК Вардар со КК Феникс 2010 презакажан за вторник

Натпреварот од 11 коло во Третата Македонска кошаркарска лига помеѓу нашиот Кошаркарски тим Вардар и тимот на КК Феникс 2010 кој првично беше закажан на програмата за сабота е презакажан во нов термин. Мечот ќе се одигра во вторник на 24 Март  со почеток во 20часот и 30 минути.

И ако КК Вардар на овој меч се води како гостински тим сепак ова “гостување“ ќе биде во малата сала на Спортскиот Центар Кале каде Црвено-Црните ги играат домашните мечеви во лигата . На првиот есенски дуел помеѓу истите противници нашите кошаркари победија со огромни 50 поена разлика односно со резултат 93:43 . Во мечот Вардар влегува повторно како изразит фаворит против “фенерџијата“ во третата Македонска Кошаркарска лига . Вардарци ќе се обидат да дојдат до третата последнователна победа оваа пролет. Навивачката група на КК Вардар која ги следи сите мечеви на својот миленик Комбат 87 најавува присуство и на овој првенствен меч во рамките на 11 коло .