Wednesday ,19 February 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Две победи и еден пораз за младите екипи на КК Вардар на вчерашните мечеви во „Кале“
Две победи и еден пораз за младите екипи на КК Вардар на вчерашните мечеви во „Кале“

Две победи и еден пораз за младите екипи на КК Вардар на вчерашните мечеви во „Кале“

Вчера, недела во малата сала при Спортскиот центар „Кале“ три екипи на црвено-црниот, кошаркарски тим Вардар одиграа младински дуели. Момците успеаа да дојдат до две победи и еден пораз на овие средби на домашен терен. Ова се остварените резултати:

М13: Вардар-Соколи 64:42

М18: Вардар- ФМП Академија 97:77

М14: Вардар(1)- Дино Баскет 62:74