Monday ,10 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Нова победа на Вардар, за нови три бода

Нова победа на Вардар, за нови три бода

Одбојкарите на Вардар се радуваа на уште една победа во Одбојкарската Прва лига. Играчите на Вардар изминатиов викенд како домаќини во СЦ. Форца славеа победа против тимот на ОК Лешок со резултат (3-1).

Ова беше прва победа за тимот на Вардар пред своите навивачи. Со оваа победа вардарци додадоа уште три бода на своето конто, со овие три бода Вардар уште еднаш најави дека ќе атакува на титулата оваа сезона.odbojka