Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Младинките на Вардар Јуниор, избраничките на Пецевска го “прегазија“ РК Ѓорче
(Фотогалерија) Младинките на Вардар Јуниор, избраничките на Пецевска  го “прегазија“ РК Ѓорче

(Фотогалерија) Младинките на Вардар Јуниор, избраничките на Пецевска го “прегазија“ РК Ѓорче

Вчера во С.р.ц. “Кале“-Скопје  во дуел од 7.коло екипата на Вардар Јуниор предводена од Драгана Пецевска ја пречека екипата на РК Ѓорче Петров Вардар предводена од Владимир Радиќ. Во оваа средба од младинската лига нашите девојки во дуел во кој целосно доминираа дојдоа до победа со високи 33 гола предност, тие триумфираа со резултат 43-10 (18-7). Извештај од овој дуел погледнете  на нашиот сајт -ТУКА, а фотографии во продолжение.

0 1 2 3 4 5 6 6v 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 24 25 26 27 28g 28j 29 30 31 32 36