Monday ,10 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Нова победа на ОК Вардар, на пауза со скор од пет победи и два порази

Нова победа на ОК Вардар, на пауза со скор од пет победи и два порази

odbojkaОдбојкарите на Вардар се радуваа на нова победа, овој пат на домашен терен беше совладан тимот на УГД Штип со резултат 3-0. Со оваа победа вардарци ќе заминат на зимска пауза, нашиот тим есента ја завршува со скор од пет победи и два порази и ја завзема третата позиција.

Очекуваме уште по убедливи игри во текот на новата календарска година.