Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Борење: Нуров денес ќе се бори за „злато„ во Тбилиси
Борење: Нуров денес ќе се бори за „злато„ во Тбилиси

Борење: Нуров денес ќе се бори за „злато„ во Тбилиси

Вардаровиот борач  Нуров настапува на престижниот Гранд При во Тбилиси, Грузија. Со одличен настап нашиот  Магомедгаджи НУРОВ се избори за финале, истото на програмата е денес, сабота, 10.август.

68328558_365202184375099_8024945053099098112_n

Нашиот борач се бори во категоријата до 97 килограми. Негов противник во мечот за злато ќе биде домашниот борач, грузиецот Корџаја.