Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Вардар не се дава, нова победа за максимален ефект
Вардар не се дава, нова победа за максимален ефект

Вардар не се дава, нова победа за максимален ефект

Одбојкарскиот клуб на Вардар продолжува со одличните игри и победи. Во одиграното четврто коло, Вардар како гостин го победи фаворизираниот тим на Весна Пробиштип со резултат 1-3  во сетови (23-25, 20-25, 25-17,18-25).

Со оваа победа младиот тим на ОК Вардар останува на максимален ефект, има три победи од исто толку натпревари. Вардар иако има максимален ефект, се наоѓа на четвртата позиција бидејќи има натпревар помалку, односно беше слободен минатото коло.

Резултати:
odbojka-mani-4-kolo