Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > НОВА ТИТУЛА: КК ВАРДАР М20 ЈА ОСВОИ МЛАДИНСКАТА ЛИГА!

НОВА ТИТУЛА: КК ВАРДАР М20 ЈА ОСВОИ МЛАДИНСКАТА ЛИГА!

Кошаркарскиот клуб на Вардар до 20 години е новиот освојувач на младинската кошаркарска лига. Нашите надежи во финалната серија го збришаа тимот на Работнички, славеа со убедливи 3-0 во партии. Иако Работнички го фаворизираа многумина, сепак, нашите млади таленти покажаа и докажаа дека и оваа година се најдобрата екипата во младинската лига.

Вардарци денеска повторно како гости славеа победа во Градски парк. И овој натпревар беше многу неизвесен како и вториот, само еден посед го решаваше победникот. На крајот, нашиот тим го доби и овој инфаркт натпревар со резултат 63-65.

Честитки до целиот тим на Вардар и стручниот штаб за освоената титула во кошаркарската лига.