Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Одбојкарите на Вардар лесно против Шутова 3-0
Одбојкарите на Вардар лесно против Шутова 3-0

Одбојкарите на Вардар лесно против Шутова 3-0

Одбојкарите на Вардар продолжуваат со одличните игри и победи. Овој викенд Вардарци се радуваа на лесна победа со максимални 3-0 против тимот на ОК Шутова.

odbojka-vardar-vardarfans

Одбојкарскиот клуб Вардар на својата официјална Фејсбук страница напиша:

Вардар – Шутова (3-0)

Одлична атмосфера на паркетот во Градскиот парк и лесна победа со максимален резултат (25-14; 25-22; 25-20).

ЕДЕН Е ВАРДАР !!!