Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Реално Аикидо /Борење > Борење: Адам Модосјан на подготовки во Солун за СП
Борење: Адам Модосјан на подготовки во Солун за СП

Борење: Адам Модосјан на подготовки во Солун за СП

Вардарецот и македонски репрезентативец, Адам Модосјан од денес се наоѓа на завршни подготовки во Солун, Грција.

received_3594262030858168

Истите ќе се одвиваат со 22ри овој месец, тој се подготвува за настап на Светско  првенство У23 во Тирана, соседна Албанија. Во Солун помеѓу другите активности ќе спарингува и со европскиот првак, гркот Горгиос Коугиоумтсидис.

received_6683221881712916