Monday ,21 January 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Куглање: Вардар вечер домаќин во дуел од 9.коло, ни гостува екипата на 18Август
Куглање: Вардар вечер домаќин во дуел од 9.коло, ни гостува екипата на 18Август

Куглање: Вардар вечер домаќин во дуел од 9.коло, ни гостува екипата на 18Август

На програмата извинатиот  викенд во македонската кугларска лига  беше  9.коло, односно претпоследното коло од вториот круг. Момците од КК Вардар во ова коло се домаќини, нашиот дел доби термин денес.  На нас ни гостува екипата на КК 18-ти Август 2016,  вчерашниот дел е  со почеток во 19-00 часот.

Стандардно како домаќини ќе го играме во кугларницата “ВИП“ при Спортскиот центар “Борис Трајковски“- Скопје. Според квалитетот фаворити на овој натпревар се  пулените на Драги Димитровски кој располагаат со поквалитетен ростер “на хартија“ од противникот. Сепак треба да се одигра смирено и умно со тимот кој се покажа како незгоден противник за многу екипи оваа сезона.  На првата средба оваа сезона во 4.коло од МКЛ одиграна на последниот ден од месец октомври  ние триумфиравме со 2-6. Во сетови црвено-црните  победија со  8:16, нашиот ривал имаше екипен скор од  3202, а нашите момци соборија 3292 “дрва“