Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Водно Санс ривал на КК Вардар во предпоследното коло
Водно Санс ривал  на КК Вардар во предпоследното коло

Водно Санс ривал на КК Вардар во предпоследното коло

Во втората кошаркарска сениорска лига на програмата овој викенд е 21.рунда, ова е предпоследно коло од регуларниот дел на сезоната пред плеј-офот кој ќе ги даде новите учесници во најквалитетната кошаркарска лига за идната сезона.

КК Вардар во оваа рунда е гостин, ние ќе гостуавме во Скопје кај тимот на КК Партизан Водно Санс, натпреварот се игра задутре, недела (2.април). Дуелот во салата “Борис Трајковски” е закажан со почеток во 20-00 часот.