Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар по прва победа во плеј-офот, домаќин на Стружанка
ЖРК Вардар по прва победа во плеј-офот, домаќин на Стружанка

ЖРК Вардар по прва победа во плеј-офот, домаќин на Стружанка

ЖРК Вардар атакува на првата победа во плеј-офот во женската лига, на програмата во овој сегмент викендов е 3.коло, во воеведните две имаме реми и пораз.

Црвено-црните девојки утре, сабота (1.април) се домаќини на тимот на ЖРК Стружанка. Натпреварот против тимот од Струга е закажан со почеток во 11-00 часот во салата „Круме Кепески “ во Кисела Вода.