Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Пионерките на ЖОК Вардар ЕМ не успеаа во баражот
Пионерките на ЖОК Вардар ЕМ не успеаа во баражот

Пионерките на ЖОК Вардар ЕМ не успеаа во баражот

Пионерките на ЖОК Вардар ЕМ овој викенд имаа бараж натпревар, за истиот на официјалниот профил на клубот тие објавија:

Нашите пионерки не успеаа во бараж натпреварот за влез во 1/4 финале.Започнавме со водство од 1:0 во сетови,се боревме,но не издржавме до крај…
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Бами кор 1:3
❤