Wednesday ,30 September 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (Видео) КК Вардар М14 со убедлива победа на првиот ден во Острава
(Видео) КК Вардар М14 со убедлива победа на првиот ден во Острава

(Видео) КК Вардар М14 со убедлива победа на првиот ден во Острава

Нашите кошаркари до 14 години, заедно со тренерот Ашаданов и директорот Андриевски  се во  Острава Чешка, каде ќе бидат дел од првиот турнир во EYBL лигата. Во првиот натпревар се срeтнавме со германски Јан Минхен, црвено-црните дојдоа до убедлива победа, во меч во кој доминираа со 48.поени повеќе.

Победата дојде со високи 112:64, дуелот во целост погледнете го во продолжение.