Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > (ФОТО) Пораз на Пелистер Волеј во Битола од Вардар Жени 2019
(ФОТО) Пораз на Пелистер Волеј во Битола од Вардар Жени 2019

(ФОТО) Пораз на Пелистер Волеј во Битола од Вардар Жени 2019

Одбојкарките на Пелистер Волеј се вратија во нивната “одбојкарска база“ во салата на Медицинското училипте во Битола, каде беа поразени од екипата на Вардар Жени, во натпревар каде одиграа рамноправно во сите сетови, но искуството беше на страната на гостинките. Вардарки забележаа победа во првата лига.

volej-22

Пелистер Волеј – Вардар Жени 1:3

(18:25, 15:25,  25:21, 18:25)

volej-19-copy volej-13-copy volej-12-copy volej-5-copy