Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Куглање: КК ГТЦ подобар од Вардар (ФОТО)

Куглање: КК ГТЦ подобар од Вардар (ФОТО)

Кугларскиот клуб Вардар го одигра 5.коло во Македонската кугларска лига, на оваа средба бевме поразени. На својтата официјална страница за оваа средба тие објавија:

274808498_314234404019276_6984988607113342303_n

Дерби натпреварот од 5-тото коло на МКЛ кој беше воедно наш трет натпревар во само 7 дена заслужено го доби ривалот ГТЦ Мусандра кој силно стартуваше со 3:0 по првиот блок и тоа беше одлучувачки за нивната победа од 6:2, иако во вториот блок опасно се доближивме на само 20-тина кегли разлика и имавме респектабилен екипен вкупен резултат.
274710725_314234380685945_186592268780784727_n-1
274709571_314234494019267_7865435343518996408_n
КК ГТЦ Мусандра – КК Вардар 6:2 (13:11; 3230:3209)