Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Победничка сабота за младите селекции на КК Вардар, четири победи од исто толку мечеви
Победничка сабота за младите селекции на КК Вардар, четири победи  од исто толку мечеви

Победничка сабота за младите селекции на КК Вардар, четири победи од исто толку мечеви

Вчерашниот  ден беше навистина среќен ден за црвено-црните млади кошаркарски екипи. Сите младински селекции на КК Вардар, вкупно четири на број  ги поразија своите противници. Уште поголема тежина има тоа што три победи се остварени на гостувањата. Ние победивме во следните кошарарски дуели:

М12 КК Куманово – КК ВАРДАР 34:56

М14 КК ВАРДАР – КК Гостивар 2009 73:53

М15 КК Шкупи – КК ВАРДАР 39:95

М18 КК ВАРДАР – КК Феникс 2010 85:75