Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Младинките на Вардар со 15 гола предност ја совладаа ЖРК Стружанка
(Фотогалерија) Младинките на Вардар со 15 гола предност ја совладаа ЖРК Стружанка

(Фотогалерија) Младинките на Вардар со 15 гола предност ја совладаа ЖРК Стружанка

Вчера младинките на ЖРК Вардар ја пречекаа екипата на ЖРК Стружанка,  вардарки успеаа да го задржат врвот во лигата со нова победа, втора оваа полусезона. Црвено-црните ракометарки им одржаа “ракометна лекција“ на гостинките и ги совладаа со резултат 35-20 (17-11).

a a1 a2 a2r a3 a4 a5 a6 a6q a6y a7 a9 a10 a11 a13 a14 a15 a15g a16 a17 a18 a19 a20 a21 a22 a23 a24