Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Преглед! Младите кошаркарски екипи на Вардар, во сите категории се на врвот од табелите
Преглед! Младите кошаркарски екипи  на Вардар, во сите категории се на врвот од табелите

Преглед! Младите кошаркарски екипи на Вардар, во сите категории се на врвот од табелите

Преглед  на резултатите и табелите во младинските кошаркарски лиги во земјава. КК Вардар е една од најдобрите младински кошаркарски школи во Македонија, тоа се пресликува и во постигнатите резултати и местата на табелите. Црвено-црните како по првавило се во врвот во своите конкуренции.

 

 

М-18-МАЖИ- ПРВА ЛИГА

РЕЗУЛТАТИ 11.КОЛО

Вардар – МЗТ Скопје 1   88:62

Работнички – Куманово 61:57

Академија ФМП – Феникс 2010          62:73

Партизан ВС – Чаир 2030          106:48

ТАБЕЛА: Вардар 21, Феникс 2010 19 (-1), Партизан ВС 18 (-1), МЗТ Скопје 17, Работнички 16, Куманово 14, ФМП Академија 13, Чаир 2030 10;

ИДНО КОЛО (08.02)

МЗТ Скопје – Работнички

Феникс 2010 – Вардар

Куманово – Партизан ВС-1

Чаир 2030 – Академија ФМП

 

 

М-16-МАЖИ- ПРВА ЛИГА

РЕЗУЛТАТИ 11.КОЛО

ФМП Академија – Вардар         74:75

Работнички – Куманово 64:80

Гостивар – МЗТ Скопје А.          61:80

Феникс 2010 – Партизан ВС      70:84

ТАБЕЛА: Партизан ВС 19, МЗТ Скопје А 18, Вардар 17, Работнички 17 (-1), Куманово 17, Феникс 2010 15, ФМП Академија 14 (-1), Гостивар 11;

ИДНО КОЛО (08.02)

Вардар – Работнички

Куманово – Феникс 2010

Партизан ВС – Гостивар

ПОРАНО ОДИГРАНО:

МЗТ Скопје А – Академија ФМП         90:81

 

М-15-МАЖИ-ПРВА ЛИГА-ГРУПА Б

ТФТ – Вардар         57:81

Дино Баскет – МВП Струмица 54:62

Ангели – Академија ФМП         91:77

Пинк Пантери – слободен

ТАБЕЛА: МВП Струмица 19, Вардар 18 (-1), Дино Баскет 14, ТФТ 14, Ангели 13 (-1), Академија ФМП 12 (-1), Пинк Пантери 9 (-1);

ИДНО КОЛО (08.02)

Вардар – Пинк Пантери

Академија ФМП – Дино Баскет

Ангели – слободен

ПОРАНО ОДИГРАНО:

МВП Струмица – ТФТ      75:54

М-14-МАЖИ – ГРУПА ЗАПАД

РЕЗУЛТАТИ 9. КОЛО

Вардар 2 – Пелистер       94:38

Црн Дрим – Јуниор баскет        67:56

МЗТ Скопје А – Пробаскет        84:29

Спортисимо  – В. Лисици            70:76

ТАБЕЛА: В. Лисици 17, Вардар 2 16 (-1), МЗТ Скопје А 15, Спортисимо 12 (-1), Црн Дрим 12 (-1), Јуниор Баскет 10, Пелистер 9 (-1),Пробаскет 8 (-2);

ИДНО КОЛО (08.02)

Јуниор Баскет – Спортисимо

В.Лисици – МЗТ Скопје А

ПОРАНО ОДИГРАНО:

Вардар-2 – Црн Дрим     104:60

Пробаскет – Пелистер    50:40

M-14-МАЖИ – ГРУПА ИСТОК

РЕЗУЛТАТИ 9. КОЛО

Дино Баскет- Гостивар   63:62

Баскет КАМ – Партизан ВС        53:84

Куманово – Академија ФМП    одл.

Ролинг 08 – Вардар-1      одл.

ТАБЕЛА: Дино Баскет 17, Партизан ВС 15, Академија ФМП 14, Вардар(-1) 13, Гостивар 12, Куманово 9 (-1), Баскет КАМ 9, Ролинг 08 7 (-1);

ИДНО КОЛО (08.02)

Академија ФМП – Дино Баскет

Баскет КАМ – Куманово

Гостивар – Ролинг 08

Вардар 1 – Партизан ВС

М-13–ПРВА ЛИГА-МАЖИ

РЕЗУЛТАТИ 7.КОЛО

МВП Струмица – Партизан ВС 16:78

К.Соколи – Феникс 2010 52:59

Баскет КАМ – Вардар      одл.

Ангели – Академија ФМП         одл

Куманово – Црн Дрим    одл.

МЗТ Скопје – слободен

ТАБЕЛА: Партизан ВС 12, МЗТ Скопје А 7, Карпош Соколи 7, Баскет КАМ 6, Куманово 6, Феникс 2010 6, МВП Струмица 6, Вардар 5, Црн Дрим 5, Академија ФМП 3, Ангели 3;

ИДНО КОЛО (08.02)

Академија ФМП – Куманово

Вардар – Ангели

Феникс 2010 – Баскет КАМ

Партизан ВС – Карпош Соколи

МЗТ Скопје – МВП Струмица

М-16-ЖЕНИ

РЕЗУЛТАТИ 9.КОЛО

Пробаскет – Вардар        24:79

Трокал – Крива Паланка            34:74

МВП Струмица – Струга 2009  15:22

Патриот 2016 – Бадел 1862      одл.

Спорт тим – слободен

ТАБЕЛА: Вардар 14, Бадел 1862 14, Струга 2009 12, Крива Паланка 11, Патриот 2016 11, Трокал 11, Пробаскет Академија 11, Шкупи 10, МВП Струмица 7, Спорт Тим 7;