Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Пренос на МТВ од Куп полуфиналето, ЖКК Вардар- Баскет Кам
Пренос на МТВ од Куп полуфиналето, ЖКК Вардар- Баскет Кам

Пренос на МТВ од Куп полуфиналето, ЖКК Вардар- Баскет Кам

По година пауза,  денес и утре,  Кошаркарската Федерација на Македонија го организира  завршниот турнир од Купот „Благоја Георгиевски Буштур“ 2021 година во женска конкуренција. Со почеток во 17-00 во салата „Кале“ нашиот ЖКК Вардар ќе се сретне во полуфиналето со тимот на Баскет Кам.

Од оваа средба како и од целиот завршен Ф-4 турнир во Купот преноси ќе врши македонската радио и телевизија, МТВ.