Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Сезоната отворена со триумф, Универзитет Тетово совладан со 0-3
Сезоната отворена со триумф, Универзитет Тетово совладан со 0-3

Сезоната отворена со триумф, Универзитет Тетово совладан со 0-3

Одбојкарите на Вардар успешно ја отворија новата сезона која започна изминатиов викенд. Вардарци како гости со максимални 0-3 го совладаа тимот на Универзитет Тетово. Вардарци во ниту еден момент немаа потешкотии против овој тим, во составот на Вардар оваа сезона ќе настапува и интернационалецот Никола Драгич од Србија.

Табела и резултати:

23172604_10210685494033766_1637689274785893504_n 23172681_10210685492993740_48614221248028670_n