Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар дојде до победа над КК ТФТ на тест-меч
КК Вардар дојде до победа над КК ТФТ на тест-меч

КК Вардар дојде до победа над КК ТФТ на тест-меч

Вчера во малата сала при Спортскиот центар „Кале“ Кошаркарскиот тим на Вардар го одигра тест-напревар. Ривал на момците на Александар Јовнчав беше тимот на КК ТФТ. 

Вардарци се подготвуваат за 1.коло во сезоната 2020/2021 година која започнува на 3ти идниот месец. Во првото коло играме со екипата на Црн Дрим од Струга. На вчерашниот пријателски наппревар покажавме добра игра, тимот полека се воигрува, двата играчи од Амеика беа дел од ростерот. Победата дојде со двоцифрена предност, односно победивме со резултат 74:64 на оваа средба.