Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Партизани Тирана подобар од ЖОК Вардар
Партизани Тирана подобар од ЖОК Вардар

Партизани Тирана подобар од ЖОК Вардар

Одбојкарките на Вардар претрпеа пораз на денешниот дуел со Партизани Тирана, губејќи со 3-0 од актуелните шампионки на Албанија. „Црвено-црните“ одиграа солиден натпревар, добро се држеа во трите сета, но падот на концентрацијата во клучните моменти пресуди за овој пријателски меч во Тирана да заврши со максимален триумф на домаќинките.

Првиот сет заврши со 25-20 за Партизани, во вториот домаќинките славеа со 25-23, додека во третиот освоивме 24 поени, што сепак се покажа недоволно за победа во сетот (26-24).

„Вардарки“ ја завршија мини-турнејата низ Албанија со една победа и еден пораз, откако вчера славеа со 3-1 на дуелот против Хуки Волеј. Нашиот клуб планира да организира турнир во Скопје во завршната фаза од подготовките за новата сезона, деталите ќе бидат дополнително објавени,