Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Џатевска повикана за собирот на А-селекцијата
Џатевска повикана за собирот на А-селекцијата

Џатевска повикана за собирот на А-селекцијата

Македонската женската сениорска репрезентација во декември игра квалификации за плеј оф на СП. Ние на  домашен терен  ќе играме   турнир на кој гости ќе бидат Исланд, Литванија и Грција.

Поради пандемијата селекцијата не е собрана од пред нова година, во следниот ЕХФ термин Симовски повикува 18 девојки со кој ќе тренинра, поради условите во Европа со правилата диктирани од пандемијата нема да се закажуваат контролки. На списокот се најде една ракометарка на Вардар, пикерот Џатевска Ивана.

sime-sostav