Saturday ,18 January 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар врши нови уписи на млади надежи
КК Вардар врши нови уписи на млади надежи

КК Вардар врши нови уписи на млади надежи

Кошаркарскиот клуб Вардар ја има најдобрата младинска школа во земјава. Црвено-црните со многу успех настапуваат во сите младински категории каде „жнеат“ трофеи.

На сите во кошаркарскиот свет им се познати успешните методи на работа, екипираноста и условите кои создаваат шампиони. Вардар врши дополнување, односно уписи во сите категории од 6 до 14 години. Повеќе информации во продолжение:

fb_img_1567539153793